Lokal­grupper

Här presenteras våra regionala och lokala grupper. Om du saknar en ort, eller om du själv vill starta en lokalgrupp är du välkommen att kontakta Axel Hörestrand, a.hstrand@telia.com eller Janine O’Keeffe, janineoke@gmail.com. 

Regionala grupper

övergripande Koordinator

Janine O’Keeffe, janineoke@gmail.com

 

Klimatalliansen Mitt

(Gävleborg, Dalarna, Värmland, Örebro, Västmanland, och Södermanland)

Stefan B Nilsson, sb.nilsson@yahoo.se

Klimatalliansen Stockholms län

Linda Lindström,
linda.am.lindstrom@gmail.com, 073-023 13 03
 

Klimatalliansen Öst

(Östergötland, Jönköping, Kalmar, Gotland och Kronoberg)

Mats Helander,
mats.helander@ecosoci.se,
070-565 03 13

 

Klimatalliansen väst

(Västra Götaland och Halland)

Tove Adlerberth,
toveadlerberth@gmail.com
och Stefan B Nilsson, sb.nilsson@yahoo.se

Klimatalliansen väst

Axel Hörestrand, a.hstrand@telia.com

 

Klimatalliansen väst

Stefan B Nilsson, sb.nilsson@yahoo.se

Lokala grupper

HALLAND

Carl Einerfors, carl.einerfors@gmail.com, 070-3604596

ÖSTERGÖTLAND

Mats Helander,
mats.helander@ecosoci.s, 070-5650313

ALLINGSÅS

Ann-Kristine Thulin, anki_thulin@hotmail.com

GÖTEBORG

Tove Adlerberth, toveadlerberth@gmail.com
 

KUNGÄLV

Elisabeth Sanderson, marjaelisa@yahoo.se

MALMÖ

Vilhelmina Müller, mullervilhelmina@gmail.com

LUND

Axel Hörestrand, a.hstrand@telia.com

STOCKHOLM

Linda Lindström, linda.am.lindstrom@gmail.com

Lidingö

Marianne Börjemarianne.borje@hotmail.com

trosa & tyresö

Douglas Weiberg, douglasweiberg@gmail.com, 070-6863937

täby

Vladan Lausevic, vladlau89@gmail.com

varberg

Carl Einerforscarl.einerfors@gmail.com, 070-3604596

helsingborg

Mari Nyberg, mari.nyberg5108@gmail.com

lysekil

Fredrik Eriksson, fredenerik@yahoo.com

mark

Inger Bertilsdotter, ia@tartarugas.se

tanum

Lena Jarlöv, lena.jarlov@gmail.com

tomelilla

Bengt-Olof Johansson, bojson@bojson.se

mariestad

Luka Vestergaard, luka.vestergaard@gmail.com

öckerö

Bodil Johansson, bodil.m.johansson@telia.com